• Opieka zdrowotna

Gabinet profilaktyki i pomocy przedlekarskiej

mieści się w sali 219 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9.45 - 13.00.

Opieką medyczną zajmuje się pani Grażyna Osińska - pielęgniarka dyplomowana ze specjalizacją medycyna środowiska nauczania i wychowania.

Do obowiązków pani pielęgniarki należy:

• Pomoc doraźna.
          • Profilaktyka prozdrowotna,
          • Wykonywanie badań przesiewowych - pomiary wagi, wzrostu, badania ortopedyczne - wada postawy. Badania takie wykonywane są co 2 lata,
          • Szczepienia - przed zaszczepieniem dzieci bada lekarz.
          • Prowadzenie kart zdrowia ucznia, są one potem przekazywane do gimnazjum i towarzyszą uczniowi do ukończenia liceum. Zawierają informacje o:
            1. przebytych chorobach,
            2. wykonanych szczepieniach,
            3. aktualnych problemach - takich jak alergie, wady wzroku czy aparat ortodontyczny,
            4. aktualne pomiary - wzrost, waga.
          • Przeprowadzanie fluoryzacji, są nią objęte wszystkie dzieci, nie jest jednak obowiązkowa. Fluoryzacja na terenie szkoły jest bezpłatna.
          • Kwalifikacja uczniów do grup na lekcjach wychowania fizycznego,
          • Przeprowadzanie z uczniami pogadanek na tematy związane z promocją zdrowia:
            1. żywienie,
            2. higiena osobista,
            3. podstawy pierwszej pomocy,
          • Dodatkowo, nadzór nad stanem sanitarnym budynku szkoły i
          • Kontrola warunków w jakich pracują uczniowie (np. dostosowanie wysokości ławek).
          Gabinet jest miejscem gdzie przychodzą dzieci szukające azylu, miejscem gdzie mogą porozmawiać i odpocząć. W czasie przerwy gabinet jest centrum spotkań towarzyskich, czasami "pęka w szwach" ;)