listy klas pierwszych będą wywieszone od poniedziałku 24.08.2020 na drzwiach wejsciowych szkoły
- swobodny wstępu na teren szkoły w celu sprawdzenia list pierwszoklasistów bedzie codziennie w godzinach 16:00 - 20:00
listy klas pierwszych będą wywieszone od poniedziałku 24.08.2020 na drzwiach wejsciowych szkoły
- swobodny wstępu na teren szkoły w celu sprawdzenia list pierwszoklasistów bedzie codziennie w godzinach 16:00 - 20:00
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że przygotowania do Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2020 trwają. Na bieżąco analizowany jest rozwój sytuacji epidemicznej i decyzje organów państwa, od których uzależnione są kolejne kroki. Bardzo prosimy śledzić informacje zamieszczane na stronie Biura Edukacji.
Aby zapisać dziecko na wolne miejsca należy:
1) wypełnić kartę kwalifikacyjną
karta_kwalifikacyjna_-_lato_w_miescie_(3).pdf
2) dokonać wpłaty:
04 1030 1508 0000 0005 5077 5018
69 1020 1055 0000 9402 0292 3563
3) skan karty kwalifikacyjnej i potwierdzenie dokonania płatności przesłać na adres mailowy sp.205@wp.pl wpisując w tytuł maila "Lato w mieście - zapis na wolne miejsce"
30.03.2020
Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy do oglądania!
– Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
Projekt „Szkoła z TVP” to efekt podpisanego 27 marca br. porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Pierwsze programy wystartowały dziś, 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.
Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej
Tabela lekcji z TVP
KlasaKanałGodziny lekcjiGodziny powtórki lekcji
Klasa 1TVP Sport
Klasa 2TVP Rozrywka
Klasa 3TVP Historia
Klasa 4TVP3
Klasa 5TVP Historia
Klasa 6TVP 3
Klasa 7TVP Rozrywka
Klasa 8TVP Sport
Aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w „Szkole z TVP” wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy. Następnie trzeba wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwóm emisjom tej samej lekcji w ciągu dnia, porannej i popołudniowej, zawsze na tej samej antenie, uczeń i rodzic mogą w łatwy i przystępny sposób wybrać odpowiednią klasę.Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie „Szkoła z TVP” są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności wszystkich kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX3), naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizory dostroją się automatycznie do nowych ustawień, natomiast w przypadku niektórych odbiorników telewizyjnych, może zaistnieć konieczność ręcznego dostrojenia. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób dostroić odbiornik telewizyjny zwiera instrukcja dołączona do telewizora. Informację taką można uzyskać również kontaktując się z infolinią producenta odbiornika telewizyjnego (numery telefonów dostępne są na stronach internetowych producentów telewizorów).
– Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Już od początku tego szczególnego czasu TVP zaangażowała się w przedstawianie materiałów edukacyjnych, co było widać na antenach TVP ABC czy TVP Kultura, a także przy zmianach ramówkowych na naszych głównych kanałach. Projekt „Szkoła z TVP” jest oczywistym wyzwaniem logistycznym i technologicznym, ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Jednak umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN – powiedział Prezes TVP Maciej Łopiński.
Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych intensywnie wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura zostały uruchomione również audycje w serwisie VOD.TVP.PL.
Od 19 marca br. TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny. Każdego dnia, na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.
Ponadto od 23 marca br. działa „Domowe przedszkole” TVP ABC, które również można znaleźć na VOD.TVP.PL. To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo: Rodzice, Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!
Prosimy o zapoznanie się informacjami na dzień 30.03.2020 r dot. pracy zdalnej w naszej szkole: PRACA_ZDALNA_30_MARCA_2020.pdf
Dyrekcja Szkoły
Szanowni Państwo,
proszę o zapoznanie się z poniższym plikiem PDF zawierającego wstępne ustalenia dotyczące organizacji pracy zdalnej w naszej placówce.
Zdalne_lekcje_wstepne_ustalenia_rodzice_i_uczniowie.pdf
Z poważaniem,
Dyrekcja Szkoły
Drodzy Uczniowie i Drodzy Rodzice!
W tych trudnych chwilach uczymy się wszyscy, nie tylko odpowiedzialności za siebie i innych, ale również uczymy się jak uczyć zdalnie i jak uczyć się zdalnie. Zdajemy sobie sprawę, że dotychczasowe działania nie były idealne, że popełniliśmy i popełnimy wiele błędów. Nie przechodzimy jednak nad nimi do porządku, ale wyciągamy wnioski i doskonalimy proces uczenia się. Nie wiemy, jak długo potrwa zawieszenie zajęć. Nie wiemy, kiedy uda się opanować pandemię. Wiemy jednak, że sytuacja wymaga od nas zmiany organizacji pracy, stałego podnoszenia kompetencji i poszukiwania rozwiązań najlepszych dla naszych uczniów. W związku z tym podjęliśmy działania, by ulepszyć proces uczenia. Od poniedziałku w Librusie zostanie odwieszone zawieszenie zajęć. Nauczyciele będą wpisywać realizowane tematy. Opracowujemy plan zajęć na czas epidemii, ponieważ chcemy zmienić organizację pracy na bardziej sprzyjającą uczeniu się. Analizujemy nasze potrzeby i możliwości dotyczące zdalnego nauczania. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.
Życząc zdrowia i wytrwałości, przesyłamy pozdrowienia
Dyrekcja i nauczyciele SP nr 205
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego, 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu.
Change in the rules of recruitment to kindergartens and first grades of primary schools in connection to the coronavirus in Poland.
Applications will be accepted until March 20. Parents can use two methods:
1. Sending a scan of the application form and other documents via email to the institutions address. Email addresses and phone numbers of the institutions can be found on the websites of kindergartens or on the website of the Education Department www.edukacja.warszawa.pl, under the “Edukacja warszawska/szkoły i placówki publiczne” tab (“Warsaw Education/schools and public institutions”) in an excel file form.
2. Delivering paper documents to the institution. The facility maintains strict sanitary rules: usage of hand disinfectant gel, limited contact with employees, maintaining an adequate 1.5 meter distance between those present in the building. Possible consultations are given only via phone and e-mail.
In case of problems with obtaining appropriate work certificates, institutions will accept parents' statements granting their subsequent delivery.
Due to the Covid-19 virus outbreak, nurseries, kindergartens, primary and secondary schools will be closed from March 16. Teachers will send educational materials for individual work. In the coming days we will inform you about next steps.
Зміни в правилах запису до дитячих садків і перших класів початкових шкіл в зв'язку з #коронавірус:
Заяви прийматимуться до 20 березня. Батьки можуть скористатися двома можливостями:
1. Надсилаючи скан заяви і інших документів електронною поштою на адресу навчального закладу. Електронні адреси і номера телефону навчальних закладів можна знайти на сайтах дитячих садків або на сайті Управління освіти www.edukacja.warszawa.pl
2. Доставити документи в паперовому вигляді до навчального закладу. В закладах стосуються загострені санітарні процедури: рідина для дезінфекції рук, обмежений контакт з працівниками, збереження відповідньої 1,5 метрової відстані між присутніми в будинку. Консультації надаються лише по телефону або електронною поштою.
У випадку відсутності можливості отримати документи з місця роботи, навчальні заклади прийматимуть заяву батьків про пізнішу доставку документів з робочого місця.
Thay đổi các nguyên tắc tuyển chọn vào trường mẫu giáo và lớp một các trường phổ thông, trong liên quan đến coronavirus tại Ba Lan
Các đơn xin nhập trường sẽ được nhận đến ngày 20 tháng 3. Các phụ huynh có thể dùng hai cách sau:
1. Gửi ảnh quét máy tính (scan) đơn xin nhập học và các tài liệu còn lại thông qua thư điện tử đến các địa chỉ email của trường. Địa chỉ email và số điện thoại của các trường có thể tìm thấy trên trang web của các trường hoặc trên trang của Phòng Giáo dục (Biuro Edukacji) www.edukacja.warszawa.pl trong mục Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne trong tập tin dạng exel
2. Mang tài liệu dưới dạng giấy đến trường nộp. Tại các trường các quy tắc vệ sinh đòi hỏi khắt khe hơn: dùng chất lỏng khử trùng, hạn chế tiếp xúc với nhân viên, giữ khoảng cách 1,5 mét giữa những người có mặt bên trong tòa nhà. Các thông tin giải thích, tư vấn chỉ được thực hiện qua điện thoại hoặc thư điện tử
Trong trường hợp không thể nhận được giấy chứng nhận của nơi làm việc, trường học nhận văn bản cam kết của phụ huynh sẽ nộp giấy chứng nhận sau.
2. Liên quan đến dịch bệnh virus Covid-19 từ ngày 16 tháng 3, các nhà trẻ, trường mẫu giáo và các trường phổ thông cơ sở và trên phổ thông cơ sở sẽ đóng cửa. Các giáo viên sẽ gửi các tài liệu học tập cho từng cá nhân để tự học. Trong các ngày tới đây chúng tôi sẽ thông báo cho ông bà các bước tiếp theo.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
załączam list Mazowieckiego Kuratora Oświaty w związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć.(KPZ.576.9.2020)
1) pismo_MKO_do_rodzicow_i_opiekunow_12.03.2020.pdf
2) pismo_MKO_do_uczniow_12.03.2020.pdf
Przekazujemy Państwu kolejną propozycję portali umożliwiających pracę w domu.
Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III
szkoły podstawowej
Portale ogólne:
Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.
Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci
Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów
Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
http://www.domowyprzedszkolak.pl/ T
o bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.
Różne strony dla dzieci
http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php
Dziecięce gry i zabawy
Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:
http://www.polalech.pl/index.html
Portal zawierający informacje o polskich i zagranicznych strojach narodowych, zagadki, gry i zabawy, prezentacje.
Bogata oferta gier edukacyjnych
Nauka pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii
Edukacja historyczna:
Wirtualne Muzeum Józefa Piłsudskiego (gry i zabawy)
Wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego
http://www.osamotnieni.muzhp.pl/
Muzeum Historii Polski: gra negocjacyjna „Osamotnieni”
https://www.e-historia.com.pl/ -
Materiały do nauki historii
Archeodzieciaki — Klub Małego Archeologa
http://www.pinterest.com/search/pins/?q=ancient+egypt+for+kids&term_meta[0]=ancient+egypt+for+kids – wersja angielska
Egipt, historia, zabytki - zabawy kreatywne dla dzieci
Edukacja matematyczna:
Matematyczne ZOO
http://www.superbelfrzy.edu.pl/gry-edukacyjne/matematyczne/zadania-matematyczne
Zadania matematyczne
http://www.megamatma.pl/uczniowie/powtorka-z-podstawowki
Zestaw pomocy do powtórzenia materiału z lekcji matematyki
Kanał na Youtube z darmowymi lekcjami matematyki dla najmłodszych
Edukacja przyrodnicza:
http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/index.html
Popularyzacja fizyki dla młodszych dzieci
http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html
Wirtualna wycieczka do ZOO — Warszawskie ZOO
http://muzeum.anatomia.umlub.pl
Wirtualne Muzeum Anatomii Człowieka
http://www.rigb.org/insideout/anatomy/skeleton_territory/skeleton_elements.html
Anatomia zwierząt
http://www.gry-geograficzne.pl
Gry geograficzne
Gry geograficzne
http://www.yourchildlearns.com/megamaps.htm
Mapy do drukowania, puzzle, atlasy on-line
http://www.airpano.com/List-Aerial-Panoramas.php
Piękne panoramy z różnych stron świata
Z Europkiem przez Europę (gra dla dzieci)
http://www.dzieciecafizyka.pl/
Dziecięca chemia, fizyka i przyroda
Europejska Organizacja Badań Jądrowych dla dzieci
Strona z symulacjami przyrodniczymi
https://codepen.io/juliangarnier/full/idhuG
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.worldwidetelescope.org/WebClient
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.solarsystemscope.com
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.esa.int/esaKIDSen/index.html
Europejska Agencja Kosmiczna dla dzieci
http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/
NASA dla dzieci
Języki obce:
http://www.superkid.pl/jezyk-angielski
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci - słówka z wymową, ułożone tematycznie
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/
Gry, zabawy, historyjki, materiały do słuchania i oglądania; dużo zadań interaktywnych; ćwiczenie wszystkich kompetencji językowych. Klasy 1-4 szkoły podstawowej. Starsi uczniowie klas 5-6 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych.
dużo ciekawych materiałów na ćwiczenie różnych kompetencji językowych w języku angielskim, dużo interaktywnych ćwiczeń. Klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-6 szkoły podstawowej.
Starsi uczniowie klas 7-8 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills
zróżnicowane materiały dla młodzieży, są ćwiczenia gramatyczne, czytanie, słuchanie i pisanie; bardzo ciekawe materiały, zróżnicowane pod względem poziomu języka - można wybrać. Klasy 6-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe.
https://learnenglish.britishcouncil.org/
materiały dla bardziej zaawansowanych uczniów od poziomu średniego do zaawansowanego; można np. ćwiczyć przygotowanie do egzaminów.
https://elt.oup.com/student/newsparksfunzone/?cc=pl&selLanguage=pl; https://elt.oup.com/student/goldsparks/?cc=pl&selLanguage=pl
https://elt.oup.com/student/englishfile/?cc=pl&selLanguage=pl
Materiały dostępne na stronach wydawnictw językowych – materiały online do podręczników.
https://www.youtube.com/channel/UCV4cTDKZOZ_3Q8drnUAiDlw
Materiały do nauki języka hiszpańskiego
Edukacja muzyczna:
http://beethovenswig.com/index.php?page=cds&category=Music,_Books_and_More&display=5
Portal o muzyce klasycznej dla dzieci
Portal edukacyjny poświęcony muzyce
https://www.youtube.com/watch?v=EawOBwgrF_8
Piosenki dla dzieci
Edukacja plastyczna:
https://www.facebook.com/Primary.School.Art/
Zabawy kreatywne:
Kreatywna zabawa papierem dla wszystkich. Zabawki z papieru 3D
http://cp.c‑ij.com/en/index.html
Dla nauczycieli:
https://www.nauczycieleprzedszkola.pl/news.php
Scenariusze zajęć, uroczystości, publikacje, plany pracy, materiały do diagnozy, piosenki i wiersze przedszkolne, opowiadania, podkłady muzyczne, materiały do awansu zawodowego, programy autorskie, pomysły na dekoracje przedszkolne, pomysły na wykonanie upominków, zabawy, bajki, plany pracy, materiały do współpracy z rodzicami, zagadki, rebusy, materiały do zajęć rewalidacji, materiały z oligofrenopedagogiki, historyjki obrazkowe, kolorowanki, prace dzieci i wiele innych.
Portale i strony internetowe dla dzieci z klas IV – VIII
oraz uczniów szkół ponadpodstawowych
Portale ogólne:
Khan Academy
https://pl.khanacademy.org/ zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.
Filmoteka szkolna
http://filmotekaszkolna.pl/dla-uczniow/materialy-filmoznawcze adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.
Legalna Kultura
https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/strony-internetowe - baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.
Edukacja Medialna
http://edukacjamedialna.edu.pl/
Serwis edukacyjny o wychowaniu do mediów i przez media - w rodzinie, w szkole i w społeczeństwie. Serwis internetowy Fundacji Nowoczesna Polska - kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Na stronie znajdziesz scenariusze zajęć, ćwiczenia i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
Matematyka
Pi-stacja matematyka (www.pistacja.tv)
Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP do matury. Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów – poniżej szczegółowy harmonogram:
Ósmoklasiści:
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
19 marca - https://youtu.be/e4JdOzkk7YI
26 marca - https://youtu.be/OunQ6Zg1UWs
2 kwietnia - https://youtu.be/CyT4zfKupeE
7 kwietnia - https://youtu.be/bze0cM-FbRk
16 kwietnia - https://youtu.be/0Ace5wW4NBM
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2921056361270986/
Maturzyści (poziom podstawowy):
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
14 kwietnia - https://youtu.be/dFypW-GM5jc
21 kwietnia - https://youtu.be/hBB6ggF_xaU
28 kwietnia - https://youtu.be/Q6gto15I930
30 kwietnia - https://youtu.be/dNGjflwLFEs
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/599471167304784/
Aby wziąć udział w powtórce online nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.
W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.
Jakie tematy pojawią się na powtórkach?
Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią.
Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej „pewniaków egzaminacyjnych” znajdziesz w artykule na stronie Pi-stacji http://bit.ly/38NBvO2
Szukasz materiałów do samodzielnej nauki matematyki, ale nie jesteś ósmoklasistą ani maturzystą? Na www.pistacja.tv czeka na Ciebie ponad 600 darmowych wideolekcji. Interesujący Cię temat możesz wyszukać za pomocą lupki lub po wybraniu etapu edukacyjnego w zakładce „Podstawa programowa”
SZALONE LICZBY
https://szaloneliczby.pl/egzamin-osmoklasisty
Arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATEMAKS
https://www.matemaks.pl/egzamin-osmoklasity.html
Wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATH.EDU
http://www.math.edu.pl/testy-sp
zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.
THAT QUIZ
Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.
MATMA GWIAZDY
Wideorelacje z zakresu matematyki
Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.
Edukacja Muzyczna Dzieci
strona Marii Tomaszewskiej, autorki popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki publikowanych przez Wydawnictwo M. Rożak. Na stronie można znaleźć praktyczne materiały, np. teksty piosenek oraz filmy prezentujące zajęcia muzyczne z dziećmi.
Educarium.pl
https://educarium.pl/ - portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.
Interklasa.pl
http://www.interklasa.pl/portal/index/strony- polski portal edukacyjny - jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Szkolnictwo.pl
Ogólnopolski Katalog Szkół wraz z Platformą Edukacyjną, które mają za zadanie umożliwienie znalezienia odpowiedniej szkoły oraz odbywanie nauki poprzez Internet. W katalogu szkół przygotowano szczegółowe informacje o ponad 30.000 szkół. Platforma Edukacyjna zawiera szereg lekcji i testów umożliwiających zdobywanie wiedzy z szeregu dziedzin wiedzy (angielski, niemiecki, matematyka, biologia, historia, WOS, język polski, informatyka, chemia, prawo jazdy - materiały. By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny)
Uniwersytet Dzieci
https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/ gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli - Internetowa platforma wiedzy Uniwersytetu Dzieci gromadzi scenariusze lekcji napisane przez naukowców i popularyzatorów nauki z myślą o twórczych nauczycielach. Lekcje dotyczą tak różnych zagadnień jak bioróżnorodność, zmiany klimatu, życie zwierząt, urbanistyka czy inżynieria, wszystkie jednak uwzględniają podstawę programową i przystosowane są do użytku szkolnego na I I II etapie kształcenia. Dzięki nim nauczyciel, ale także rodzic może zrealizować zagadnienia zawarte w programach nauczania i kształcić wymagane kompetencje.
Scenariusze krok po kroku opisują, co może zdarzyć się na ciekawej lekcji. Zawierają propozycje dyskusji, opisy zabaw ruchowych czy instrukcje doświadczeń. W filmowych mini wykładach wykładowcy-eksperci różnych dziedzin wprowadzają młodych słuchaczy w zagadnienia naukowe, artystyczne, społeczne, techniczne.
Scholaris
www.scholaris.pl - portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniverse
https://www.zooniverse.org/?lang=pl
Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.
e-podręczniki.pl
Materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Class Dojo
https://www.classdojo.com/ – darmowa aplikacja, która łączy nauczycieli z uczniami i rodzicami w celu tworzenia społeczności klasy szkolnej. Nauczyciele mogą dodawać rodziców do klasy, udostępniając im zadania i zasoby takie jak zdjęcia, filmy, ogłoszenia i wiadomości. Class Dojo dostępne jest również w języku polskim.
SeeSaw https://web.seesaw.me/
Narzędzie online i zestaw aplikacji mobilnych ułatwiających tworzenie zadań dla uczniów i budowanie ich cyfrowego portfolio (tworzenia i przechowywania wykonanych pracy i projektów), które umożliwiają komentowanie i prezentowanie prac innym uczniom oraz rodzicom. SeeSaw umożliwia tworzenie i komunikowanie się z wirtualną klasą.
Edpuzzle
Prosta platforma ułatwiająca edukację zdalną wokół treści wideo, umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Wideo musi być dostępne na platformach takich jak YouTube lub TED.ed a zadania dodajemy samodzielnie za pomocą prostych narzędzi. O tym jak wykorzystać Edpuzzle w czasie zamknięcia szkoły twórcy aplikacji piszą na swoim blogu.
Dla nauczycieli:
EID - Edukacja - Internet – Dialog
platforma do wymiany informacji i poglądów na temat współczesnej edukacji. Na stronie znaleźć można m. in.: blogi eksperckie i nauczycielskie, newsy, opis projektów edukacyjnych, relacje z konferencji, platformę e-learningową.
IBE i entuzjaści edukacji
http://bnd.ibe.edu.pl/ Baza Dobrych Praktyk w tym Baza Narzędzi Dydaktycznych - materiały dydaktyczne dla nauczycieli pod wspólną nazwą zbiór dobrych praktyk jako wsparcie nauczycieli, którzy dokładają starań, by nauka w szkole była coraz ciekawsza.
Profesor.pl
Serwis edukacyjny dla nauczycieli. Serwis tworzą ćwiczenia i testy dla uczniów, zagadnienia związane z egzaminami szkolnymi, matura, forum dyskusyjne, publikacje nauczycieli. Pełny dostęp do zasobu serwisu po zarejestrowaniu i zalogowaniu.
Super Belfrzy
http://www.superbelfrzy.edu.pl/
blog dla nauczycieli innowatorów o wykorzystaniu nowych technologii w edukacji.
Wychowanie.pl
Portal edukacyjny dla nauczycieli, powstał, by stworzyć sieciową społeczność wszystkich osób, które uczestniczą w procesie wychowawczym. Umożliwia łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z wychowaniem. Zawiera szereg informacji przydatnych w praktyce szkolnej, na temat awansu zawodowego nauczycieli, publikacje i ogłoszenia internautów, forum dyskusyjne.[i]
[i] http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/walbrzych/index.php/linki/118-portale-i-serwisy-edukacyjne.html, dostęp 10.03.202
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.
Dyrektorze,
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410
Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
Ponadto przygotowaliśmy urnę na wnioski aby mogli Pańśtwo składać dokumenty nawet poza godzinami pracy sekretariatu.
Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją wszystkie konkursy, które miały odbyć się w najbliższym czasie zostaną przełożone na inne terminy, o których będziemy informowali na bieżąco.
Powered by aSc EduPage