• II Etap rekrutacji „Otwarci na działanie”

• Drodzy Rodzice,

Rozpoczynamy drugi etap rekrutacji do projektu "Otwarci na działanie", na 10-dniowy wyjazd do Hiszpanii.

Dziękujemy za nadesłanie zgłoszeń, jest ich prawie sto.

Przypominamy, że na wyjazd zgodnie z projektem posiadamy jedynie 20 miejsc, dlatego rozpoczynamy dalsze etapy procesu rekrutacyjnego. Projekt „Otwarci na działanie” jest dedykowany uczniom klas
            7 i 8, a w przypadku niewystarczającej liczby chętnych z powyższych klas, możliwość wyjazdu otrzymają również uczniowie z klas 6.

Osoby posiadające zachowanie nieodpowiednie zostały zweryfikowane negatywnie i nie mogą brać udziału w dalszej części procesu rekrutacji.

Kolejnym etapem rekrutacji będzie przygotowanie krótkiego filmiku oraz dwóch prezentacji multimedialnych (w ilość slajdów nie wlicza się slajd początkowy oraz zakończenie):

• Filmik o długości max. 1 minuta – autoprezentacja – na temat „Dlaczego to ja powinienem pojechać na wyjazd Erasmus+ do Hiszpanii?”
            • Prezentacja ppt po angielsku - maksymalnie na 4 slajdy na temat „Co w kulturze hiszpańskiej podoba Ci się najbardziej i dlaczego?”
            • Prezentacja ppt po polsku - w związku z ekologicznym charakterem projektu prezentacja na max 3 slajdy na temat „Jak zminimalizować ilość odpadów w gospodarstwie domowym?”

Prezentacje oraz filmik (wszystko w jednym mailu) prosimy nadsyłać na adres mailowy rafal.bednarczyk@onet.eu do dnia 27.01.2023 do godz. 20:00. Prosimy, aby zarówno mail jak i każdy plik był zatytułowany imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem klasy np. Nowak Jan 7A.

Obowiązkowym elementem procesu jest dostarczenie wypełnionej części B formularza zgłoszeniowego – w załączeniu. W dokumencie należy zaznaczyć wszystkie kryteria, które dotyczą ucznia. W przypadku kryterium „Aktywność na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej” prosimy o podanie konkretnych działań. Przy kryteriach zmniejszonych szans prosimy o wskazanie, które kryterium dotyczy dziecka. Na dostarczenie formularza do sekretariatu obowiązuje termin do 27.01.2023 do godz.13.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję rekrutacyjną w terminie do 3.02.3023. W dniu 6.02.2023 zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych na wyjazd oraz lista 4 osób rezerwowych.  Osoby zakwalifikowane muszą potwierdzić chęć wyjazdu w terminie do 10.02.2023 pisemnie w sekretariacie szkoły na druku, który zostanie udostępniony po ogłoszeniu wyników rekrutacji.

Kryteria brane pod uwagę w całym procesie to:

• Prezentacja ppt po angielsku -  0-20pkt
            • Prezentacja o tematyce ekologicznej po polsku - 0-20pkt
            • Film - Autoprezentacja – 0-10 pkt
            • Ocena z j. angielskiego za rok szkolny 21/22 – 1-4 punkty (minimum ocena dostateczna)
            • Ocena z zachowania za rok szkolny 21/22 – 2-5 punktów (minimum zachowanie poprawne)
            • Niepełnosprawność/orzeczenie/opinia - + 5 pkt.
            • Imigrant/ uchodźca/ obcokrajowiec - + 5 pkt.
            • Trudna sytuacja rodzinna/społeczna -  + 5 pkt.
            • Aktywność na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej w latach 21/22 i 22/23 – 0-10 pkt.

Maksymalnie można zdobyć 84 punkty.

Uczestnicy, którzy nie zakwalifikują się do udziału w projekcie mogą złożyć odwołanie do dyrektora Szkoły w terminie 2 dni roboczych od daty publikacji wyników do godz. 12.00

Odwołania powinny mieć formę pisemną, zawierać podpisy rodziców lub prawnych opiekunów i zostać złożone w sekretariacie szkoły w wyżej wymienionym terminie.

Pozdrawiam,

Rafał Bednarczyk

• Otwarci na działania

• ❗️ Erasmus + „Otwarci na działania” 2022" ✅✅✅

🇪🇸 Miło nam poinformaować, że po raz trzeci wygraliśmy projekt w ramach Erasmusa    W ramach projektu o tytule „Otwarci na działania”  20 uczniów naszej szkoły wraz z pięcioma opiekunami wyjedzie na wiosnę na 10 dni do Hiszpanii, gdzie z uczniami szkoly partnerskiej będą podejmować działania dotyczące ochrony środowiska, doskonalić język angielski oraz poznawać podstawy języka hiszpańskiego.

🇵🇹 Natomiast 10 nauczycieli wyjedzie do Portugalii, na Job shadowing, gdzie zdobędą praktyczne doświadczenie, kompetencje i umiejętności w zakresie skutecznej komunikacji, integracji i włączenia społecznego w klasowym środowisku międzykulturowym.

🌏 Będzie to już kolejny miedzynarodowy etap podnoszenia kwalifikacji naszych pedagogów. Do tej pory blisko 50 nauczycieli wziąło udział w kursach metodycznych i językowych w roku 2020 i 2021 w takich krajach jak: Finlandia, Malta, Hiszpania i Portugalia. Życzymy wszystkim owocnych wyjazdów szkoleniowych i zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Już wkrótce rozpocznie się proces rekrutacji