• UCZYMY SIĘ OD SIEBIE NAWZAJEM

• Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową z okazji Dnia Ziemi.

Termin: 25-26 kwietnia 2024 (9:00-14:00).

Miejsce: SP nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Prelegenci: naukowczynie i naukowcy INSTYTUTU PALEOBIOLOGII PAN, uczennice i uczniowie SP nr 205.

• Rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Państwo,

05.03.2024 r. rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2043/205 do szkół podstawowych, prowadzonych przez m.st. Warszawa.

W tym miejscu znajdą Państwo niezbędne informacje i opis ścieżki postępowania w procedurze rekrutacyjnej. Możecie zapoznać się z zasadami oraz kryteriami przyjęć, harmonogramem działań, spisem potrzebnych dokumentów.

Przyjęcie do szkoły obwodowej następuje z urzędu na podstawie zgłoszenia, popartego oświadczeniem o miejscu zamieszkania – wówczas nie odbywa się postępowanie rekrutacyjne.

Jeśli natomiast chcą Państwo zapisać dziecko do szkoły nieobwodowej, na Państwa wniosek rozpoczyna się procedura naboru. Nasze wskazówki ułatwią Państwu dostanie się dziecka do wybranej szkoły.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod poniższym linkiem

• Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klasy I 2024/2025

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji i organizacji klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025.

Spotkanie odbędzie się dnia 7 lutego. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 17:00.

dyrekcja szkoły

• Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.

• Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00  – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2024 r.Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Feryjne Placówki Edukacyjne

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Zapraszamy!

• PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

• 22 września odbyło się trójstronne spotkanie przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli. Zastanawialiśmy się nad potrzebami, które są istotne z punktu widzenia społeczności szkolnej. Tak wiele nas łączy, tak mało dzieli. Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom spotkania za zaangażowanie, otwartość i atmosferę współpracy opartej na zaufaniu.

• Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Młodzików w baseballu

• 📆 Termin: 15-17.09.2023

📍 miejsce: SP 205 ul. Spartańska 4

⚾️ Organizator: Warszawski Uczniowski Klub Baseballowy „Centaury”